Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Novinky z oblasti sportu a zdraví

Jak se stravovat ve vyšším věku?

Když už nejsme nejmladší, tělo nám přestává tak dobře sloužit a mnoho běžných činností se pro nás stává náročnými nebo neuskutečnitelnými. Aby i senioři byli co nejdéle v kondici a fit, je potřeba přizpůsobit jejich věku a potřebám i jídelníček.

Nezanedbávejte pohyb ani ve stáří

Čím je člověk starší, tím bývá pohodlnější. Spíš než na nějaký přehnaný aktivismus ho užije na posedávání, sledování televize a čtení knih. Ale kondice je důležitá i ve vyšším věku.

Jak efektivně zhubnout?

Každá žena a v dnešní době i muž touží po bezchybné postavě, bohužel ale žijeme v době, která neumožňuje vyhnout se základním příčinám obezity, kterými bývají nejčastěji špatný životní styl a stres. Na sportovní aktivity se také čím dál častěji zapomíná, neboť kvůli pracovní vytíženosti a neustálým povinnostem na něj nezbývá moc času.

Hubnutí s pomocí diety. Ano nebo ne?

Potřebujete už vážně zhubnout, ale nechce se vám cvičit? V tom případě nejspíš přemýšlíte nad nějakou dietou. Existuje jich celá řada, a tak máte poměrně široké možnosti výběru.

České rugby – jak to u nás funguje?

Rádi se v televizi díváte na zápasy rugby, obdivujete hráče a říkáte si, jak je to zajímavý sport? Možná vás ani nenapadlo, že rugby si můžete zahrát i v Česku. A to na profesionální úrovni.

Tři tipy na hubnutí, které vás bude bavit

Hubnutí není snadnou záležitostí a většinou nás k tomuto rozhodnutí dovede nějaký hodně silný impuls. Mohou to být štiplavé poznámky okolí, vážný zdravotní stav nebo třeba pohled na sebe sama do zrcadla. Jak na to, aby to konečně vyšlo?

Jak naložit jízdní kola do auta?

Jste milovníky cyklistiky a rádi byste na kole zdolali další zajímavé trasy? Ale zásadní problém často tkví v tom, jak své jízdní kolo k dané trase dostat, pokud leží daleko od vašeho domova.

Rychlá chůze – nejlepší způsob, jak začít hubnout

Přemýšlíte, že začnete hubnout, ale sport pro vás není to pravé ořechové? Bez cvičení to ale nepůjde. Proto na začátek zkuste třeba obyčejnou chůzi – pomáhá víc, než tušíte.

Jak nejlépe přepravit lyže autem

Jednoduchá přeprava lyží autem může být pro mnoho lyžařů a snowboardistů zásadním úkolem jejich zimní dovolené. Pokud vlastníte vlastní lyže, můžete si je vzít s sebou na cestu. To může být výhodné, zejména pokud se chcete vyhnout nákladům na pronájem lyží na místě. Při přepravě lyží však důležité myslet na správné vybavení.

Hospodské sporty – jsou to ještě sporty?

Když jsou e-sporty považovány za sporty, tak se také dá považovat za sportování i hraní šipek? Nebo kulečník? A co kuželky? Nebo hraní karet? Podívejme se blíže na známé „hospodské sporty“.

Máte sedavé zaměstnání? Cvičte 3 minuty za každou hodinu

Sedavé zaměstnání má čím dál více lidí, ale pro naše tělo to není zrovna nejzdravější. Trpí páteř, ztrácíme kondici, můžeme si způsobit vznik křečových žil. Proto je třeba tělu toto dlouhé sezení vykompenzovat.

Overlanding, Off-Roading a Karavaning

Overlanding a off-roading. Většina outdoorových dobrodruhů má tendenci používat tyto pojmy špatně. Jaký je tedy rozdíl mezi termíny overlanding a off-roading, proč mezi ně zařadit i karavaning a jaké jsou výhody a nevýhody každého z nich?

Jak vybrat ty pravé zásnubní prstýnky?

Zásnuby jsou významným okamžikem v životě každého páru. Samotné žádání o ruku by mělo zahrnovat velikou romantiku: svíčky, východ či západ slunce, šampaňské, ohňostroj, příliv, bílého koně a exotickou destinaci. Zorganizovat takovou akci ale není v silách většiny mužů a tak váhu rozhodnutí pojmout za ženu a celoživotní partnerku právě tu jejich vyvolenou stvrzuje zásnubní prsten. V minulosti vzhled a především cena prstenu prozrazovaly o muži jeho solventnost. Drahý prsten zaručoval budoucí nevěstě dobré časy. Proto se prsteny tradičně vyráběly z drahých kovů a zdobily vzácnými kameny, nejraději samozřejmě diamanty. To je jmění prakticky uložené v malém šperku, kterým se navíc ještě žena může prezentovat a pochlubit.

Odstranění bradavic

Z lékařského hlediska jsou bradavice novotvary způsobené lidským papilomavirem HPV. Jsou nezhoubné, neškodné, ale kdo se s nimi někdy na vlastní kůži setkal, ten ví, že jsou také otravné a neestetické. V určitých případech dokonce ohavné. Nakazit se můžete velmi prostě kontaktem s tímto virem přes kůži.

Zmenšení prsou jako cesta k pohodlnějšímu životu

Ňadra dělají ženu ženou, o tom není pochyb. Ale v případě, že vás příroda obdařila o něco více než byste chtěla, může nadměrné poprsí přinášet i nepříjemnosti. Řešením by pro vás mohlo být zmenšení prsou.

Jak ochránit psy a kočky proti klíšťatům

S koncem zimy je vhodné navštívit se svým zvířetem veterináře a informovat se na vhodnou ochranu před klíšťaty. Jakmile začne venku hezké počasí, klíšťata se probudí a zdržují se ve vlhkém prostředí, v trávě. Stačí, abyste šli na procházku po lese, či do parku a klíště se snadno přisaje a ohrozí svého hostitele