Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Tři tipy na hubnutí, které vás bude bavit

Motivace je základ

Prvním bodem, který vám pomůže úspěšně a dlouhodobě zhubnout, je ta správná a velmi silná motivace. Když se ze dne na den rozhodnete, že začnete shazovat nadbytečná kila, velmi pravděpodobně se vám to nepovede. Stejně tak bývají marná všechna ta proslavená silvestrovská předsevzetí. Když se rozhodnete zhubnout, musíte k tomu být skutečně odhodlaní. Už dlouho ve vás musí to rozhodnutí dozrávat a jednoho dne si řeknete – ano, jdu do toho a dokážu to.

Ten konečný impuls, který vás k hubnutí přivede, přitom musí být hodně silný. Například vám lékař řekne, že kvůli obezitě nemůžete otěhotnět. Nebo vás začne trápit zdraví a lékaři usoudí, že kvůli vaší váze se to jen tak nezlepší. Nebo vás kvůli postavě opustí partner. Nebo se na sebe budete tak dlouho dívat do zrcadla, až si konečně uvědomíte, že takhle skutečně vypadat nechcete a že kdysi dávno jste vypadali úplně jinak.

Správný typ pohybu

Druhým tipem na to, jak trvale a úspěšně zhubnout, je najít si správný typ pohybu. Ano, bez pohybu to bohužel nepůjde. Můžete začít držet dietu, ale jediným výsledkem bude jo-jo efekt. Pro trvalé zhubnutí je třeba začít pravidelně cvičit. A pokud k pohybu přirozeně netíhnete a jste spíš lenošivý typ, musíte si najít takový pohyb, který vás bude bavit a nebudete se do něj muset denně nutit.

Pokud nenávidíte posilovnu, nechoďte tam. Pakliže nejsou kolektivní sporty nic pro vás, nepouštějte se do nich. Díváte se na běhající lidi jako na šílence? V tom případě ani běh nebude pro vás. Ale nějaký typ pohybu si přece jen najdete a oblíbíte. I kdyby to měla být jen pouhá rychlá chůze. Nebo jízda na kole. Nebo třeba plavání. Všechno se počítá a vše vám pomůže shodit nadbytečná kila.

Jídelníček

Třetím bodem důležitým pro úspěšné zhubnutí je sestavení správného jídelníčku. Ideální je, pokud o to požádáte profesionála, který vás nejprve vyšetří, vyptá se vás na vaše stravovací zvyky a pak ve spolupráci s vámi připraví jídelníček, který vám dobře sedne. Ale dnes nabízí jídelníčky přes internet kdekdo, tak pozor, abyste za velké peníze nenaletěli podvodníkovi.

Mnohem lepší je jít na to pouhým selským rozumem. Všichni totiž moc dobře víme, jaké jídlo je nezdravé. Víme, po čem tloustneme. Víme, co v sobě má příliš cukru, příliš tuku, příliš soli. A pokud se takovým pokrmům začnete cíleně vyhýbat, na vaší váze se to brzy projeví. Omezte tato nezdravá jídla na minimum a nahraďte je větším množstvím ovoce a zeleniny. Přidejte celozrnné pečivo, omezte množství vypitých limonád, káv i alkoholu. A hubnutí vám rázem půjde skoro samo.

Přečtěte si také Nezanedbávejte pohyb ani ve stáří nebo Jak se stravovat ve vyšším věku?

Fotografie