Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Jak naložit jízdní kola do auta?

Střešní nosiče

Úplně nejběžnější jsou střešní nosiče. Vyrábějí se v různých typech, ale jejich princip je stejný – upevníte je na střechu svého vozu a do nich následně připevníte své jízdní kolo – nebo více jízdních kol. Platí, že jeden nosič je určen pro jedno jízdní kolo. Takže kolik si jich pořídíte, tolik jich uvezete. Jediným limitem je pro vás plocha vaší střechy. Takže na osobním automobilu zpravidla více než tři jízdní kola neuvezete. S velkou šikovností tam dáte dvě pro dospělé a dvě dětská.

Nosiče za auto

Řada řidičů upřednostňuje nosiče za auto. Jejich princip je podobný a i podobně vypadají, jen se neupevňují na střechu osobního automobilu, nýbrž až za něj. Respektive na tažné zařízení vozidla. Nevýhodou je, že na tento nosič musíte upevnit i svou SPZ, protože by přes nosiče nebyla vidět – za což byste si vykoledovali pokutu.

Sundavání a nandavání kol je ale jednodušší, protože je nemusíte zvedat nad hlavu. A pokud vezete více jízdních kol, je výhodné mít k dispozici oba typy nosičů, díky čemuž snadno naložíte kola pro celou rodinu. Ovšem nezbytnou podmínkou je mít na autě tažné zařízení – pokud ho nemáte, nemá smysl si tento typ nosiče pořizovat (nebo si zároveň musíte koupit a nainstalovat tažné zařízení, což mimochodem není až tak snadné).

Nosič na zadní dveře

Nemáte tažné zařízení, nechce se vám ho kupovat, ale přesto vás převoz jízdních kol za autem láká? Nenarušuje aerodynamiku jízdy, je to pohodlnější, je to zkrátka praktické. Dobrou zprávou je, že existuje i speciální nosič upevňovaný na zadní dveře vozidla. Je ale potřeba vybrat takový, který přesně sedne na vaši značku a typ auta. A počítejte s tím, že jakmile nosič nandáte, už se nedostanete do zavazadlového prostoru – což je poněkud nepraktické.

Umístění do zavazadlového prostoru

Jedete-li na cyklo výlet sami, není obvykle problém umístit jízdní kolo přímo do interiéru auta. Do zavazadlového prostoru se pravděpodobně nevejde, ale když sklopíte zadní sedadla, budete mít v combi nebo jiném větším osobním automobilu na jedno jízdní kolo dostatečný prostor.

Ještě lepší to samozřejmě mají majitelé pick-upů nebo dodávek – tam není problém umístit jedno i více kol přímo do zavazadlového prostoru a můžete na cyklotoulky vyrazit i ve dvou, případně s dětmi.

Výhodou je také to, že vám kola nikdo v noci neukradne, pokud je zase uklidíte do auta (a pakliže se vám zloděj nevloupe přímo do vozu) a že se nemusíte bát krádeže nosičů (což se občas také stává).

Přečtěte si také  Jak nejlépe přepravit lyže autem nebo Overlanding, Off-Roading a Karavaning

Fotografie