Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Odstranění bradavic

Z lékařského hlediska jsou bradavice novotvary způsobené lidským papilomavirem HPV. Jsou nezhoubné, neškodné, ale kdo se s nimi někdy na vlastní kůži setkal, ten ví, že jsou také otravné a neestetické. V určitých případech dokonce ohavné. Nakazit se můžete velmi prostě kontaktem s tímto virem přes kůži. Nejčastěji se vyskytují na chodidlech, dlaních a obličeji. Do našeho těla pronikají nejsnáze mazovými žlázami, kterých je právě na výše zmíněných místech nejvíce. Někdy je velmi těžké se bradavic zbavit trvale, protože virus může latentně přežívat v našem těle několik let a objeví se tehdy, když to vůbec nečekáme. Jak tedy na trvalé odstranění bradavic?

Je samozřejmě možné zkoušet babské rady a různé bylinky. Tento postup je ale zdlouhavý a výsledky nejisté. Dermatolog zpravidla doporučí nějakou žíravou medicínu případně vymrazení tekutým dusíkem. Tyto metody mají průkazné a dobré výsledky, ale i jejich účinku mohou bradavice odolat.

Nejmodernější metody odstranění bradavic nalezneme v centrech estetické medicíny. Ať už se jedná o odstranění laserem či novějším přístrojem Teleangitronem.

Ten využívá působení stejnosměrného a střídavého proudu a odstraňuje nejen bradavice, ale i chloupky či rozšířené žilky. Jeho účinnost je srovnatelná s laserem, je ale při použití na malých plochách přesnější. Pokožka po působení Teleangitronu je mírně zarudlá a citlivá a několik dní by neměla přijít do styku například s dekorativní kosmetikou či jinými chemikáliemi.

Tento kožní problém vás nemusí limitovat, stačí navštívit centrum estetické kosmetiky Aesthea, či si najít nejbližší kvalitní pracoviště ve vašem okolí a nechat si bradavice rychle a účinně odstranit.

Fotografie