Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Jak vybrat ty pravé zásnubní prstýnky?

Zásnuby jsou významným okamžikem v životě každého páru. Samotné žádání o ruku by mělo zahrnovat velikou romantiku: svíčky, východ či západ slunce, šampaňské, ohňostroj, příliv, bílého koně a exotickou destinaci. Zorganizovat takovou akci ale není v silách většiny mužů a tak váhu rozhodnutí pojmout za ženu a celoživotní partnerku právě tu jejich vyvolenou stvrzuje zásnubní prsten. V minulosti vzhled a především cena prstenu prozrazovaly o muži jeho solventnost. Drahý prsten zaručoval budoucí nevěstě dobré časy. Proto se prsteny tradičně vyráběly z drahých kovů a zdobily vzácnými kameny, nejraději samozřejmě diamanty. To je jmění prakticky uložené v malém šperku, kterým se navíc ještě žena může prezentovat a pochlubit.

Vzhled a materiál zásnubních prstenů podléhá módním trendům. Donedávna tak trochu opomíjené žluté zlato se zase vrací do módy, stálicí zůstává zlato bílé a ke zdobení se často používá zlato červené či růžové. Ke slovu však přichází i méně tradiční materiály, jako je třeba platina či rhodium. Velmi často vidíme na prstenech střídání matných a leštěných elementů, různé ornamenty, rytí či výřezy. Při výběru prstenu myslete na to, aby materiál odpovídal naturelu ženy, která bude prsten nosit. Jestliže většina jejích šperků je z bílého kovu, koupí zásnubního prstýnku ze žlutého zlata jí kromě radosti způsobíte i komplikace, jak je všechny sladit. Nekvalitní zlato s nežádoucími příměsemi může vyvolat alergickou reakci. Dejte si proto s výběrem záležet, a zajděte do opravdu kvalitního a ověřeného klenotnictví, kde na pančovaný kov nenarazíte.

Velkým tématem zásnubních prstenů jsou diamanty. V anglosaských zemích neexistuje, aby na zásnubním prstenu nebyl diamant přiměřené velikosti. A tento trend se šíří i u nás. Přesto, že na první pohled diamant od bižuterního kamene nepoznáme, mít prsten bez tohoto skvostu je dnes tak trochu ostuda. Podle tradic v některých zemích by cena prstenu měla odpovídat třem měsíčním platům muže, to jednak aby dokázal, že „na to má“ a druhak jak moc mu na jeho vyvolené záleží.

Ať už se rozhodnete pro pořízení zásnubních prstenu z bílého, žlutého či červeného zlata s diamanty nebo bez, přejeme vám, ať to dobře dopadne. Koneckonců, taková žádost o ruku se vám přihodí pouze dvakrát, třikrát za život.

 

Fotografie