Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Máte sedavé zaměstnání? Cvičte 3 minuty za každou hodinu

Cvičit by se mělo pravidelně

Všichni lékaři, trenéři, dietologové a další se shodnou, že lidé by se měli více hýbat. Měli by pravidelně cvičit. Kdo nemá pohyb, ten ztrácí nejen kondici, ale tloustne a nakonec na to doplatí po zdravotní stránce. Proto je nejčastějším doporučením cvičit třikrát až čtyřikrát týdně, a to nejméně po dobu půl hodiny. Ale i když se to na první pohled zdá jako dobře zvládnutelný úkol, většina lidí si najde milion výmluv, proč to neprovádějí a nestihnou.

3 minuty za každou prosezenou hodinu

I vy pořád hledáte důvod, proč pravidelně necvičíte? A co kdyby vám někdo řekl, že stačí třeba 12 minut pohybu denně? A ne nijak intenzivního, rozhodně nemusíte do posilovny nebo dělat 150 kliků či dřepů. Stačí nějaký běžný pohyb, který vás ideálně bude i bavit. Třeba jízda na kole, plavání, chůze. A nebo třeba práce na zahradě či úklid domácnosti. Vše se počítá. A podle některých expertů to úplně stačí – takže pokud si za každou prosezenou hodinu naordinujete 3 minuty kompenzačního pohybu (takže za 4 hodiny je to oněch 12 minut), budete na tom po tělesné i zdravotní stránce brzy mnohem lépe.

Cvičte i v průběhu sezení

Ještě účinnější je, pokud budete cvičit nebo se nějakým způsobem hýbat i v průběhu času, kdy jste nuceni sedět. Třeba když pracujete za přepážkou, v kanceláři, za pokladnou a tak dále. Existují speciální cviky, které lze provádět i za pracovním stolem, nenápadně, ale zároveň je to účinná vzpruha pro vaše tělo a pomůže vám to „nezatuhnout“.

Různé sestavy

Existují přímo návody, jak se dá cvičit za pracovním stolem, sestavy různých cviků a rozpisy na třeba čtvrthodinové cvičení, a to aniž byste vstali ze židle. Procvičit si můžete ruce, nohy, ale například i krční páteř.

Dopřejete díky tomu také odpočinek očím, které nemusíte upírat na obrazovku monitoru. A po docvičení budete náhle plní energie a odhodlaní dotáhnout pracovní úkoly úspěšně do konce.

Nezhubnete, ale pomůže to

Možná si říkáte, k čemu takováto cvičení jsou, když se vám díky nim stejně nedaří zhubnout? V tom případě jste ale jejich smysl pochopili špatně – tyto cviky neděláte proto, abyste shodili nadbytečná kila. Slouží k tomu, aby vaše tělo zůstávalo v kondici, aby vaše zdraví nestrádalo a abyste se cítili lépe.

Chcete-li zhubnout, budete se muset začít hýbat intenzivněji a u cvičení se pokaždé pořádně zpotit a zadýchat. Jen takové cvičení totiž vede k tomu, že začnete hubnout. A samozřejmostí je, že u toho také změníte jídelníček a začnete jíst vyváženě, pravidelně a zdravě.

Přečte si u nás třeba i jak na Odstranění bradavic nebo Jak efektivně zhubnout.

Fotografie