Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Hospodské sporty – jsou to ještě sporty?

Sportování v hospodě

Když si zajdete na jedno, nikdo od vás zároveň nebude očekávat žádné heroické sportovní výkony. Čas strávený v hospodě je pro většinu lidí spojen s relaxací, vypnutím mozku, psychickým odpočinkem. Pivo je obvykle jen prostředek, jak se víc uvolnit a jak si popovídat se starými známými.

A přesto jsou v mnoha restauračních zařízeních umístěny různé zábavné předměty, které vám pobyt mohou zajímavě zpestřit. Šipky, kulečník či balíček karet založený kdesi za barovým pultem jsou úplnou klasikou. A obecně se těmto kratochvílím říká „hospodské sporty“. Takže pokud se jich účastníte, můžete směle tvrdit, že jste celou noc sportovali.

Šipky jsou klasika

K jedněm z nejoblíbenějších „sportů“ v hospodě patří zaručeně šipky. A to zejména proto, že v lokále nezabírají žádné místo – stačí na zeď pověsit terč. Případní hráči už si pak při hraní místo zajednají, to je jisté.

Ale neměli byste žít v bláhovém domnění, že šipky jsou něco podřadného. Naopak. Umět hrát šipky a umět hrát skvěle šipky, to je umění. Ostatně, i proto se konají různá mistrovství v šipkách, a to ať už na krajské či nižší úrovni, tak i na té mezinárodní. Turnaj v šipkách byste tedy neměli podceňovat a rozhodně se nestyďte za to, že chodíte do hospody hrát šipky. Kdoví, třeba z vás při dobrém tréninku jednou skutečně bude mistr.

Kulečník nebo billiard

Tomu klasickému stolu potaženému zeleným plátnem, ve kterém je několik otvorů a po němž s takovou oblibou honíme barevné koule, obvykle říkáme kulečník. Ale víte, že to žádný kulečník není? Tato hra se nazývá billiard. A v hospodách patří k velmi oblíbeným kratochvílím. Přitom také nejde o žádnou nudu ani nic pro nezkušené – vyhrát v billiardu dá někdy velkou práci. A i tady platí, že v tomto „sportu“ se konají různé soutěže a mistrovství.

Mimochodem, to čemu říkáme kulečník, se ve skutečnosti nazývá Karambol a jde o obdobný typ hry, akorát s menším počtem koulí a na stole, který nemá žádné otvory.

Hospodský hazard

A dostáváme se k „e-sportům“ typickým pro hospodu. Žádné počítače tady nečekejte. Ale když je hraní na počítači e-sport, tak může být za jeho obdobu považováno třeba hraní kostek. Nebo hraní tácků. Nebo třeba hraní pokeru (který mimochodem v online podobě klasickým e-sportem je). Nebo si zahrajete Prší.

Většina restaurací či hospod má v zásobě náčiní pro podobné oblíbené hry, takže se stačí jen poptat u obsluhy a rázem máte na celý večer o zábavu postaráno. Tady už jde hodně o štěstěnu a náhodu, takže mistr v kostkách z vás asi nikdy úplně nebude. Ale rozhodně je to zábavné – a pokud nehrajete o peníze, tak i neškodné.

Přečtěte si také Vyzkoušejte si nejen obrannou střelbu na vlastní kůži nebo Pole dancing, sport který dávno nepřísluší jen lehkým ženám.

Fotografie