Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Vyzkoušejte si, nejen obrannou střelbu na vlastní kůži

Také jste si vždycky mysleli, že na střílení ze zbraně není nic zvlášť tak těžkého? Stačí přece pouze namířit a vystřelit. Přesně tak nám to totiž vykresluje téměř každá filmová přestřelka. A právě z toho důvodu si mnoho lidí myslí, že by svého protivníka zasáhli a zneškodnili jedním jediným výstřelem. Bohužel má takový názor nejen většina laiků, ale také i některých lidí, kteří vlastní zbrojní průkaz a samozřejmě i zbraň, ale ve střelbě se neprocvičují.

Praxe je však úplně jiná. Na střelnici má člověk čas, klid a vše co potřebuje k tomu, aby mohl nerušeně zamířit a perfektně zasáhnout cíl. Ve skutečnosti, tedy při reálné situaci, má střelec pouze pár sekund, nebo jen zlomek vteřiny na to, aby bezchybně provedl celou akci.

Jak se ale zdokonalovat v něčem, co si prakticky nemůžete vyzkoušet? Právě z tohoto důvodu vznikly kurzy obranné, bojové a taktické střelby. Obranná, bojová a taktická střelba není jen sportovní disciplína, která dává střelcům možnost naučit se využívat zbraně při situacích, se kterými je možné se setkat. Při nejen obranné střelbě však nejde až tak o špičkovou zbraň, jako spíše o schopnost střelce rychle reagovat a využít své dovednosti pro sebeobranu.

Co se všechno můžete naučit?

Střelecké kurzy vás mohou naučit postupy a techniky střelby s využitím opravdového vybavení, vyvinutého zvláště pro speciální útvary ozbrojených složek. Důraz je kladen zejména na reálnost situací, při kterých vás naučí nejen rychle a precizně reagovat na nastalou událost, ale také bezpečně manipulovat se zbraní.

Kurzy vás mohou tedy připravit na život ohrožující situace, pomohou vám je s přehledem zvládnout. Díky neustálému zlepšování a zdokonalování zmíněných schopností se také můžete posléze účastnit závodů v nejen obranné střelbě, které otestují a zhodnotí, na jaké úrovni je vaše jednání a instinkty.

Nezáleží na vašem pohlaví, zdatnosti, či zkušenostech. Kurzy obranné, bojové a taktické střelby jsou určeny i pro úplné začátečníky. 

Fotografie