Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Pole dancing, sport který dávno nepřísluší jen lehkým ženám

Pole dancing je novodobý fenomén pro tanec u tyče a nejedná se o cirkusovou zábavu ani striptýzové a noční kluby. Je především pro nadšené ženy, které si chtějí zformovat a zpevnit postavu. Kombinace tance a akrobatických prvků je populární i díky prostředí, kde se výuka odehrává - ve vyhrazeným tanečních studiích. Ženy se na lekce pole dancingu skutečně těší, je pro ně relaxem, formou fitness i taneční zábavy v jednom. Rozhodující je pro tento sport vytrvalost. 

První záznam pochází z roku 1968 ze striptýzového klubu v Oregonu. Od roku 1980 se pole dance začlenil mezi ostatní striptýzové kluby v Kanadě a Spojených státech. Jako umění byl pole dance považován až v roce 1990, kdy začal sloužit i jako prvek kondičního cvičení. 

Síla v rukou je základ

Jelikož se pole dance týká atletických pohybů u tyče, je jasné, že je potřeba mít sílu v horní i dolní polovině těla, což představují hlavně paže a nohy. V různých polohách je nutné se k tyči přimknout a udržet. Posilujete tak celé tělo, které se stává daleko pevnější, pružnější a odolnější. Využívá prvky aerobního i anaerobního cvičení. Vaše tělo se naučí být u tyče v dokonalé harmonii. Když si osvojíte jednotlivé sestavy společně s otočkami a nejrůznějšími druhy stoupání, můžete si gratulovat. Před samotným cvičením je však důležité tělo zahřát - dřepy, kliky, sklapovačky.

Posílíte celé tělo, ale i vlastní sebedůvěru

Kurzy Pole dance vede školitelka, která zvolí tempo podle všech zúčastněných. V těchto kurzech vám nebudou cizí základní ani složitější techniky, záleží, jak budete šikovné. Tanec u tyče není jen pohybem, kdy se kolem tyče svůdně točíte. Nezapomeňte, že pole dancing je mnohem více. 

Je o biorytmu vašeho těla a ohebnosti

První chůze vám může přijít divná, ale postupně se s tyčí sžijete. A co teprve záklony, předklony, jednoduché spiny i lehce erotické prvky, inverty, sedy a lehy! Taneční zkušenosti předem jsou výhodou, ale nejsou nezbytností. Když máte temperament v krvi, pole dance vám půjde skoro sám.