Články & návody

Operace očních víček - korekce horních a dolních víček v Brně.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro dům s pečovatelskou službou Praha.

Bělení zubů metodou Purewhitening - Stomatologie Erbenova, Brno.

Styling psů Brno - stříhání psů v Brně. Komplexní péče pro Vaše mazlíčky.

Rekvalifikační kurzy Brno - Dokurzu.cz - široká nabídka rekvalifikačních kurzů a seminářů.

Otevreniauta.cz - otevírání aut Brno a okolí.

Míka Servis - čištění koberců Praha a okolí.

Rychlá chůze – nejlepší způsob, jak začít hubnout

Hubnutí chůzí

Když je řeč o hubnutí a o sportování, nejspíš vám na mysli vytanou různá náročná cvičení, extrémní diety a dlouhé hodiny strávené v posilovně.  To se většině z nás zkrátka nelíbí, nejsme na to zvyklí a okrádá nás to o spoustu věcí (ať už jídel nebo pohodlí), na které jsme si přivykli. Přesto nemusíte hubnutí vzdávat ještě dřív než jste vůbec začali. Možná totiž nevíte, že jednou nejúčinnějších metod hubnutí je rychlá chůze. Tedy de facto procházka, ale trochu svižnější.

Jak chůze pomáhá?

Cvičení v posilovně má něco do sebe. Jízda na kole také, provádění nejrůznějších cviků podle videí z internetu taktéž. Každý pohyb se totiž počítá. Ale pokud cvičení z duše nesnášíte nebo jste nikdy příliš necvičili, nejspíš se toho víc děsíte než abyste se na to těšili. Právě rychlá chůze je skvělým typem pohybu, který pomáhá nejen dostat se do kondice, ale dobře se díky ní spalují kalorie a hubnete.

Při rychlé chůzi totiž dochází ke zrychlení metabolismu, což znamená, že tělo spaluje více kalorií a rychleji. Navíc rychlá chůze má pozitivní vliv na naše svaly (zejména ty na nohách), takže je zpevňuje a zároveň se i zvětšuje množství svalové hmoty. A není tajemstvím, že lidé s větším objemem svalů dokážou lépe spalovat i v klidovém režimu – což se při hubnutí hodí. Nemluvě o tom, že právě svižnější chůze je velmi prospěšná pro náš kardiovaskulární systém, tedy zejména srdce.

Cvičení pro každého

Chůze je základem zdravého životního stylu. Říká se, že denně bychom měli nachodit okolo 10 000 kroků. Přitom krokoměry už si nemusíte kupovat jakožto speciální malé přístroje, ale dají se stáhnout jakožto aplikace do telefonu a kroky dokážou počítat třeba také chytré hodinky. Nejde ale jen o vzdálenost, ale zejména o tempo.

Pokud jste spíš lenošiví a pohyb jste nikdy nevyhledávali, začněte pozvolna. Nízkým tempem a třeba půlhodinovou procházkou. Postupem času můžete tempo zrychlovat a vzdálenost prodlužovat. Skvělé je, že tento „sport“ mohou provozovat téměř všichni z nás, staří i mladí. Rodiče mohou rychlou chůzi spojit třeba s procházkou s dětmi, majitelé pejsků zase s venčením.

Nordic walking

Připadá vám chůze jako skvělá metoda, jak se začít dostávat do kondice a začít hubnout? Ale možná si říkáte, že je škoda zanedbávat zbytek těla a posilovat jen nohy. A právě proto vznikl nordic walking neboli severská chůze – což je takový ten typ rychlé chůze se speciálními holemi. Právě používání holí vám umožní zapojit při chůzi do pohybu celé tělo, tedy nejen ruce a nohy. Navíc s nimi dokážete jít rychleji. Takže spálíte víc kalorií, zhubnete rychleji, dostanete se do kondice snadněji a budete mít dobrý pocit, že procvičujete celé tělo.

Přečtěte si také Máte sedavé zaměstnání? Cvičte 3 minuty za každou hodinu nebo Jak ochránit psy a kočky proti klíšťatům.

Fotografie